23 Haziran 2013 Pazar

mantar tedavisi merkeziVücudumuzun bütün organları, kendilerine göre ayrı bir öneme sahip işlevler görmekteler. Her birinin ayrı ayrı yaşantımız için önemi büyük. Bütün gün bizi taşıyan ayaklar da, bu organlardan biri. Bunun için düzenli bakımı ve sağlıklı olması şart.
Günümüzde, ayaklarda rastlanılan birçok sorun ve rahatsızlık mevcut. Bunlardan birisi mantar rahatsızlığı. Tırnaklarda oluşan mantar hastalığı hem kötü bir görüntüye sebep oluyor, hem de rahatsız edici şekilde kötü koku yayabiliyor. Bu da insanların günlük hayatını kâbusa çevirmek için yeterli oluyor. Çeşitli sebeplerden oluşan bu rahatsızlığın en büyük tetikleyicisi, deri mantarının tırnağa bulaşması. Bu bulaşma da yine farklı şekillerle meydana gelebiliyor, yani mantar doğrudan yayılarak deriden tırnağa geçebildiği gibi, o bölgenin kaşınması yöntemiyle de el tırnağına veya başka bölgelere yayılma gerçekleşebiliyor. Yine çeşitli mantar tedavisi merkezi olarak hizmet veren yerler, sorunun çözümü için çeşitli tedavi yöntemleri uyguluyorlar.
Ayakta mantar ve tırnak mantarının önüne geçebilmek için, özellikle hijyen kurallarına çok dikkat etmek gerekiyor. Ortak kullanım alanlarının temiz ve sıhhî olmasına, manikür, pedikür ekipmanlarının temiz olmasına, giyilen ayakkabının rahat olmasına özen göstermek gerekiyor. Mantar tedavisi merkezi hizmeti gören yerler, özellikle şeker hastalarının ve bağışıklık sistemi zayıf insanların risk grubu içinde olduklarını belirterek, mantar tedavisi merkezinde çeşitli cihazlar ve jeller aracılığı ile ve düzenli bakım ile bu sorunun ortadan kaldırılabileceğine dikkat çekiliyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder