6 Temmuz 2013 Cumartesi

Diyanet haberHaberler, ülke ve dünya üzerinde olup bitenler insanların her zaman ilgisini çekmiştir. Çünkü yaşanılan dünyadan haberdar olmak bir ihtiyaçtır. Hala çoğu evde, özellikle eskilerden kalma bir alışkanlıkla akşam haberleri saatinde kimseden çıt çıkmaz, tüm ev halkı verilen haberlere kilitlenir. Bu alışkanlık, büyükanne ve babalarımızın onların zamanındaki adıyla ajans’a verdikleri önemden kaynaklanmaktadır.
Günümüzde gelişen teknoloji, haber izlemeyi ve dinlemeyi televizyonlara olan bağımlılıktan kurtardı diyebilir. Artık her evde ve işyerinde bilgisayar ve internet mevcut. Hatta sadece bu kapalı mekânlarda değil, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar gibi son teknoloji ürünü cihazlarla, kablosuz ağ bağlantısının oluğu her yerden internet erişimi sağlanabilmekte. Böylece istediğimiz her an, her yerden haberlerden yararlanmak mümkün. Üstelik hangi haber portalına ilginiz varsa, o konuyla ilgili tüm haberlere ulaşabiliyorsunuz. İster son dakika gelişmeleri, ister ekonomi haberleri ister Dini Haberler. Bu haber alanlarını sağlayan birçok site mevcut. Özellikle Ramazan ayının ve dini bayramların yaklaştığı şu günlerde Diyanet Haber’e büyük bir ilgi söz konusu. Yine müftülerin açıkladığı dini gereklilikler için Müftülük Haberler’i de en çok ziyaret edilenlerden.
Kısacası haber almak istediğiniz alan ne olursa olsun, internet sayesinde hepsine ulaşılabilmekte. Bu da internetin hayatımızı kolaylaştırdığı alanlardan sadece biri. Dünya üzerinde insanlık var oldukça, haberlere olan ihtiyaçta varlığını sürdürmeye devam edecektir, bu bir gerçek.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder